Собака — одна з перших тварин, приручених людиною. Наші стосунки розвивалися тисячоліттями: від взаємовигідного сусідства — до моменту, коли він стає членом сім'ї.
У 2020 році світ змінюється ще швидше. Тепер ми на порозі нової ери.
СОБАКА ЙДЕ З НАМИ НА РОБОТУ ТА СТАЄ НАШИМ ОФІСНИМ КОЛЕГОЮ
«Лапи в офісі» - проєкт бренду преміум-харчування КЛУБ 4 ЛАПИ, що допомагає українським офісам ставати dog-friendly. Зробіть це правильно і відповідально разом з нами! У пригоді стануть поради наших експертів, статті і спеціально розроблена покрокова інструкція.
КЛУБ 4 ЛАПИ - один із брендів компанії KORMOTECH, дружньої до собак від 2013 року
Ми відчуваємо відповідальність і створюємо умови для комфортного співіснування Людини і Собаки. Після багатьох тижнів самоізоляції ми стали ближчими до наших чотирилапих. Тепер залишати їх вдома — ще важче.
Охоче ділимося досвідом і показуємо, що це легко і корисно! Шукаємо офіси, аби разом очолити dog-friendly рух в Україні.
Як стати
дружнім до собак
офісом?
ЗГОДА ПРАЦІВНИКІВ

1. ЗГОДА ПРАЦІВНИКІВ

Собаки в офісі підвищують продуктивність. У таких командах панує гармонія. Головне — ретельно підготуватися. Дізнайтеся заздалегідь, чи хтось з колег має алергію на шерсть або ж фобію.

Ось приклад опитувальника, який можуть пройти ваші співробітники, аби з'ясувати, чи усі готові прийняти чотирилапих колег. Додавайте чи забирайте питання на власний розсуд.

Приклад опитувальника для працівників
ПРИМІЩЕННЯ

2. ПРИМІЩЕННЯ

Якщо ви орендуєте приміщення для офісу, обов’язково погодьте присутність чотирилапих. У разі, якщо ваша компанія ділить поверх чи будівлю, попередьте усіх сусідів про собак і закликайте теж ставати дог-френдлі! Розкажіть про переваги чотирилапих в офісі.

Чи готовий офіс стати dog-friendly?
ПРАВИЛА ЄДИНІ ДЛЯ ВСІХ

3. ПРАВИЛА ЄДИНІ ДЛЯ ВСІХ

Тепер потрібно спільно розробити правила для власників собак, самих улюбленців і решти колег. Це допоможе забезпечити дружню атмосферу і комфорт. Ознайомте усіх із готовими правилами і збережіть файл для майбутніх працівників.

ОБЛАШТУЙТЕ ОФІС ТА ПЕРЕВІРТЕ БЕЗПЕКУ

4. ОБЛАШТУЙТЕ ОФІС ТА ПЕРЕВІРТЕ БЕЗПЕКУ

Важливо підготувати офіс до приходу чотирилапих гостей. Гігієна, миски для води та їжі, місця для відпочинку, аптечка, локації для прогулянок, станція для прибирання чи пакетики.

Облаштовуємо офіс Чекліст для облаштування офісу
СПІВБЕСІДА ДЛЯ ЧОТИРИЛАПИХ

5. СПІВБЕСІДА ДЛЯ ЧОТИРИЛАПИХ

Так-так, назвімо це співбесідою. Собак варто брати з собою до офісу. Однак, на жаль, не кожен із них до цього готовий. Існують певні вимоги. З’ясуйте, чи може ваш чотирилапий відвідувати офіс, а також розкажіть колегам про «компетенції» — особливості вашого собаки.

Яким собакам не варто ходити до офісу?
ГРАФІК АДАПТАЦІЇ СОБАК

6. ГРАФІК АДАПТАЦІЇ СОБАК

Було би круто, якби одного дня усі собаки прийшли до офісу і, як у кіно, почали гратися разом. Однак нова дорога, нове приміщення, нове оточення і нові чотирилапі друзі — це колосальний стрес. Спершу потрібно, аби кожен собака хоча би раз прийшов на роботу без інших чотирилапих. Опісля можна поступово приводити двох, трьох, чотирьох, і так поки до офісу не прийдуть усі улюбленці.

Шаблон календаря Приклад заповненого календаря
Поради
власникам
ПІДГОТУЙТЕ СОБАКУ

1. ПІДГОТУЙТЕ СОБАКУ

Якщо ваш улюбленець раніше ніколи не їздив в авто чи громадським транспортом, спробуйте спершу зробити кілька тестових поїздок. Якщо підете на роботу пішки — спробуйте впродовж тижня увечері гуляти у бік офісу. Так у день Х собака швидше здолає шлях без зайвих зупинок на мітку території.

Дорога в офіс Збираємо сумку Як підготувати собаку
В ОФІСІ

2. В ОФІСІ

За день до того, як прийдете з собакою, попередьте колег. Попросіть, аби не вибігали привітатися чи погладити улюбленця. Щойно зайдете до офісу, насамперед рушайте разом до вашого робочого місця. Залиште речі, познайомте собаку із кабінетом, покажіть, де його миска, іграшки та місце для відпочинку.

Опісля можете разом оглянути увесь офіс. Краще поки на повідці. Дозвольте чотирилапому обнюхати кожен куток стільки часу, скільки йому знадобиться. А вже тоді заходьте до кабінетів і знайомте собаку зі співробітниками.

Розпорядок дня собаки Питтєвий режим Корисні навики собаки в офісі Домедична допомога Здоровий перекусь
ПІДГОТУЙТЕ СОБАКУ

3. ЗНАЙОМСТВО З КОЛЕГАМИ

Порадьте не підбігати до улюбленця, а знайомитися тоді, коли песик сам підійшов. Для знайомства найкраще присісти і простягнути собаці руку. Так чотирилапий відчує себе на рівні з людиною, а витягнута рука дозволить йому познайомитися із запахом нової людини.

Не забувайте хвалити улюбленця, якщо він поводиться добре. Після знайомства з усіма повертайтеся на робоче місце і лише тоді спустіть собаку з повідця.

Мова тіла собаки
Маєте запитання? Щось пішло не так? Наші експерти допоможуть
Пишіть нам:
Як стати dog-friendly

O carrinho está vazio